Skip to Main Content
Evcil hayvan ebeveyni tarafından kaşınan kedi

Böbrek Bakımı

BAĞIRSAK SAĞLIĞINI BÖBREK SAĞLIĞINA BAĞLAYAN DÜNYANIN İLK BESİN KAYNAĞI

Hill's Prescription Diet k/d şimdi de bir prebiyotik karışımı olan ActivBiome+ Kidney Defense karışımımız ile karşınızda

Hastalarınızın güçlü kalmasına yardımcı olacak lezzetli besinler

Yaşam kalitesini iyileştirdiği ve uzattığı klinik olarak kanıtlanmış olan besin kaynağı - şimdi ActivBiome+ Kidney Defense içerikli

Daha fazla bilgi için oturum açın veya kaydolun

Kayıtlı HillsVet.com.tr hesapları olan veteriner hekimler, ilave ürün bilgilerine ve kaynaklara erişebilir.

Henüz bir hesabınız yok mu?

Hemen bize katılın ve kliniğiniz için oluşturduğumuz tüm araçlara erişim kazanın!

Yasal Gizlilik Politikası | Şartlar Ve Koşullar

Evcil hayvan ebeveyni ile kedi

Evcil hayvanlara mümkün olduğunca güçlü bir gelecek sağlamak için erken harekete geçmek büyük önem taşımaktadır

Yeni çalışmalar1 2 bağırsak mikrobiyomu sağlığı ile kronik böbrek hastalığı (KBH) arasında erken evrelerde bile bir bağlantı olduğunu desteklemektedir. Bu durum evcil hayvanlar için erken teşhis ve tedaviyi her zamankinden daha önemli hale getirmiştir.

  • Düzenli kontrollerinizde KBH taraması yapılmasını teşvik edin.
  • Böbrek hastalığı olan evcil hayvanların %40-60'ı böbrek bakımına özel gıda YEMEMEKTEDİR. 3,4 İlerlemeyi yavaşlatmaya yardımcı olmak adına KBH Evre 1'de onlar için uygun bir k/d ürününe geçin. Hill's Prescription Diet k/d ürünü 1. Aşama klinik kanıtlarla klinik olarak kanıtlanmıştır.

ActivBiome+ Kidney Defense KBH'li evcil hayvanları desteklemek için özel olarak formüle edilmiştir.

Böbrek fonksiyonunu desteklemeye yardımcı olmak için bağırsak mikrobiyomunu besleyen özel betain ve prebiyotik lifli karışımlı. Artık tüm Hill's Prescription Diet k/d formüllerinin içeriğinde.

Hill's Prescription Diet k/d besin kaynağı böbrekler üzerindeki yükü azaltmaya yardımcı olacak şekilde formüle edilmiştir.

  • Evcil hayvanların kas kütlesi oluşturma ve koruma konusundaki doğal becerisini destekler
  • Kuru mamalar, iştahı artırdığı ve gıda alımını teşvik ettiği klinik olarak kanıtlanmış olan Enhanced Appetite Trigger (E.A.T.) iştah açıcı teknolojimizi içerir.
İçinde kedi maması olan bir kaba bakan bir kedi

Ardındaki Bilimi Keşfet

Sorularınız mı var? Yanıtlar bizde.

Hill's hakkında sorularınız veya bilgiye ihtiyacınız mı var? Bize ulaşın ve hastalarınız için doğru Hill's evcil hayvan mamalarını bulmanıza yardımcı olalım.

REFERANSLAR:

  1. Ephraim E ve Jewell DE. Erken dönem böbrek hastalığı olan köpeklerin diyetine betain ve çözünür lifin eklenmesinin metabolitler ve dışkı mikrobiyomu üzerindeki etkisi Metabolites 2020;10:0370. https://doi.org/10.3390/metabo10090370)
  2. Hall JA ve ark. Kronik böbrek hastalığı olan kedileri betain ve prebiyotiklerle takviye edilmiş özel mamalarla beslemek toplam vücut kütlesini artırır ve üremik toksinleri azaltır. PLoS ONE 2022;17(5);e0268624. https://doi.org/10.1371/journal.pone.0268624)
  3. Chen CN ve ark. Vet J 2018;232:33-39.
  4. Markovich JE ve ark. J Fel Med Surg 2015;17:979-83.